Jdi na obsah Jdi na menu
 


kočičárny

9. 7. 2008

Jelikož Kočka je tvor číhavý a hravý, je třeba ho bavit, aby jeho instinkty neumřely na úbytě.

Nabízím vám několik tipů a těším se, že přihodíte další…

 1. Házení myší - plyšové myši házené nejlépe kamsi za roh.

 1. Cosi v rouře - trubička od alobalu nebo toaletního papíru báječně poslouží. Do ní strčte mávátko s pírky nebo kousek provázku, prostě cokoliv dle fantazie a kočka bude u vytržení.

 1. Zmuchlaná papírová koule vrhaná kamkoliv… jednoznačný úspěch. Lze použít i kouli z alobalu, ale hlídejte šelmu, aby nežrala utrhané kousky.

 1. Krabice všeho druhu zabaví nadlouho. Čím menší, tím lepší. Nejlepší jsou takové ty akorát na Kočku. Stejně poslouží i lavóry a kyblíčky…

 1. Koulení míčky, míčky mohou být různých velikostí… existují s rolničkou pro zvýšení dramatického efektu, já mám však dojem, že i obyčejný míček je fajn. Důležité totiž je, aby se hýbal, takže neúnavný "házeč" je podmínkou.

 1. Mávátko s peříčky schovávané pod peřinu - náramně vzrušující…

 1. Krabička s naskládanými papírovými kapesníčky na trhání - to dělá tak parádní binec, že to ostatní obyvatele domácnosti jistě potěší.

 1. Geniální jsou drobné skákavé předměty - ping-pongový míček je nad všechny spešl hračky v kočičích obchodech. Otrlé kočičí povahy jsou schopné ho honit po vaně s veškerou zvukovou parádou.

 1. S podzimem nastává sezona žaludů a kaštanů, které taky pobaví, ale rychle mizí…nacházíme je poté natlakované pod ledničkou, pod postelí, pod gaučem a pod skříněmi.

 1. Obyčejné provázky jsou taky nepřekonatelné. Tady si ale vždycky dávám pozor, aby ho Kočka nežužlala a nesežrala, neboť návštěva veterináře by byla nemilá. Nebezpečí je větší u koťat, to jsem kolikrát nestřežila tolik, co jsem měla, a pak jsem Kotěti tahala provázek krkem pomalu až ze střev. Takže pozor.

 1. Špunt od šampusu je taky super a ani ten drátek, kterým je tam přidrátován, není vůbec marný. Šmátravá packa Kočky jim taky dovede ukázat všechny kouty našeho bytu.

Bezkonkurenční špička na konec!!! Hra na Číhání je naprosto nejlepší. Jukněte kdekoliv za rohem na Kočku, udělejte rošťácký výraz obličeje a v následující sekundu už bude Kočka v plné parádě číhat a útočit na vás. Pro člověka fyzicky nejnamáhavější hra vůbec, protože je třeba pobíhat po místnosti, schovávat se za rohy a býti předvídavým, protože ač jsme tvorové chytřejší, velmi často vás chlupatina přechytračí a čouhá na vás někde, kde to vůbec nečekáte!!!! Takže dobré nervy k tomu.

Jo a u nás doma teda na Kočku platí soletky a tyčinky všeho druhu. Zaujatě se jich snaží zmocnit a poté šoupat po bytě packou. Následně rozšlapat a roznosit všude jinde - nebo odnést do postele…

To samé s párátky na chuťovky…

Takže si občas udělejte malou víkendovou oslavu, ať je z toho i nějaká ta Kočičárna…

Renata Petříčková

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kdo si hraje nezlobí...

(Kačenka, 9. 1. 2011 19:11)

Naprosto se vším souhlasím, ale u nás vede, když laserem svítím na zem.Kocourek se za ním honí jak blázen, skáče na zeď,no prostě kamkoliv ho zrovna napadne.A největší lumpárny ho napadají večer.Miluje nohy, nevím co ho k tomu vede, ale pacičkou šmátra až pod peřinu a provokuje.

Re: Kdo si hraje nezlobí...

(Lucia , 10. 2. 2013 11:48)

PRESNE AJ NAŠA TOTOK ROBÍ! MILUJE LASER A ŠTEKLENIE NA NOHACH...KED SA POHNE PERINA, TAK UŽ MA ZRAK NA NEJ A POKÚŠA SA VLIEZŤ POD ŇU! JE SRANDOVNÁ!!!! LASER JE NAJLEPŠIA HRAČK NA SVETE! TA VYSKOČÍ POMALY AJ NA STROP! :D

To se mi hezky četlo,

(Ewa, 10. 10. 2012 12:26)

jsem potěšená, že nejenom já blbnu s kočičákem. Už jsem si říkala, jestli to není první projev dětinštění ve vyšším věku. Ale teď vidím, že je takto postiženo více jedinců a můžu si to užívat naplno :-)

Re: To se mi hezky četlo,

(Lucia , 10. 2. 2013 11:43)

MAČKA JE SUPER TVOR! ZÁBAVNA, PROTI STRESU, DEPRESIAM AKO SPOMÍNALA PANI VYŠŠIE....A DOBRÁ NA USPOKOJENIE, KED JE ČLOVEKU SMUTNO ALEBO S NÍM NIEČO JE! VYCÍTI TO, A JE PRÍTULNÁ A POD. JE TO SKVELÉ STVORENIE!!!!!! :*

Miluju je!!!

(Ani123, 24. 11. 2012 9:41)

Kočičky jsou skvělá stvoření!!!!

psaníčko

(Martík, 8. 12. 2009 18:47)

Ahoj mám taky moc ráda kočky

Re: psaníčko

(ANNA VÍTKOVÁ, 15. 11. 2012 17:46)

JÁ KOČIČKY MILUJU,JSOU TO ZLATÍČKA A LÉK NA DEPRESI.

Re: psaníčko

(ANNA VÍTKOVÁ, 15. 11. 2012 17:47)

JÁ KOČIČKY MILUJU,JSOU TO ZLATÍČKA A LÉK NA DEPRESI.

Stáj

(Bona, 6. 11. 2009 19:22)

Podívejte se a přihlašte se do mé virtuální stáje!! http://vs-islandhorse.blog.cz/

Re: Stáj

(sali, 23. 3. 2012 19:22)

Malý příspěvek

(Goldi, 23. 10. 2011 23:44)

Dobrý den,přicházím též s troškou do mlýna.Náš kocourek má od malinka oblíbené místečko a sice v kuchyni na parapetě máme malou přenosnou televizi a na ní je to pravé ořechové,teplučko a na vše z patra vidí.A co se týče hračky??Naprosto nepřekonatelný je obal z kinder vajíčka a uvnitř olověnka,ať to pěkně lítá.To je pak hokej.

kolíky na prádlo a tužky.

(Marie 21.6.2011, 21. 6. 2011 17:20)

Náš kocourek miluje parapety.Když nechám na parapetu kolíky při sbírání prádla,vyskočí na něj a pacičkou shazuje všechna kolíky na zem.Potom čeká až je seberu a začne znovu.Potom si vleze do kuchyně na parapet,kde máme kelímek s tužkama,pacičkou a pusinkou všechny vytáhne a dokud nejsou opět všechny na zemi tak nepřestane .Je to velice milé a k zasmání.

prý kočky nedupou

(klára, 28. 3. 2011 12:42)

říká se že kočky nedupou ale naše teda ano a hodně nahlas.

povídání

(tina štěrbová, 3. 10. 2010 11:20)

každou kočku i kocoura to jistě potěší vaše hra

superhračky

(kitinka 8.8.2010, 8. 8. 2010 18:39)

jo musím souhlasit s tou hrou na číhanou,aplikujeme dost často a vždycky je psina(teda kočičina),jak se vždycky lekne a odrazem všema čtyřma od zdi peláší za jinej roh,jo a taky korálky,vždycky nějakej ukradne dceři v pokojíčku, odnese na lino a už ho s rachotem honí.(super třeba v 11 h. večer)

Kočičárny

(Jakub, 30. 6. 2010 19:15)

Když vezmete kousek papíru,uděláte z toho takou harmoniku jak se říka a v polovine akolo toho omotáte provázek tak je to vec ktera kocku zabavi i na hodiny

lizabublina

(kotatko, 7. 5. 2010 13:52)

ahoj potrebujete nejake super rady o kočkach tak si najedte na www.didlinkaverunka.cz

má nejoblíbenější hračka

(Prďka, 15. 3. 2010 16:23)

Není nad obyčejný burák-nevylousknutý,to je hraníčko,dá se to i vzít do zubů.

kočičárny

(Met, 30. 12. 2009 23:43)

Naprosto se vším souhlasím a nějaké tipy ještě musím vyzkoušet :). Ale Číhání je u nás taky TOP! :) Jsem z toho vždycky hrozně vyčerpaná, přítel naštvanej, že lítám a dupu jako magor a pak nadšeně ječím, když mě Pan Míca chytí nebo najde :). Kolikrát když přijdu z práce a jsem unavená, tak se mě snaží k téhle hře svézt :). Vykukuje na mě z pod gauče a když se na něj ohlédnu, tak rychle schová hlavu :-D

viki moje kočka

(kateřina kývalová, 27. 12. 2009 12:49)

mám ráda kočičky.