Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koupání

9. 7. 2008

Kočku nekoupejte,pokud to není vysloveně nutné.Hlavně ne malé kotě, protože by mohlo prochladnout a dostat zápal plic.Pokud má znečištěný zadeček,stačí jej omýt vlažnou vdou a dokonale osušit.Jestliže je koupel nevyhnutelná,připravte si všechny pomůcky:podložku do vany,speciální kočičí šampon,nádobu na oplachování a velký froté ručník.V koupelně musí být příjemně teplo.Do vany napusťte asi 10cm teplé vody.Smíchejte trochu šamponu s vodou a kočku polijte od krku směrem dolů a dozadu.Dávejte pozor,aby se voda nedostala kočce do uší a očí.Šampon vmasírujte do srsti.Hlavu umyjte jen hodně navlhčenou žínkou.Potom kočku důkladně opláchněte velkým množstvím teplé vody a zabalte ji do ručníku.Pokud to kočka snáší,vyfénujte ji.Po koupeli držte kočku v teple a pokud chodí ven,pusťte ji až druhý den.Pokud nepovažujete za nutné kočku koupat,stačí řádně vyčesávat a kartáčovat srst,občas suchým šamponem srst odmastit a znovu řádně vyčesat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

značkovaní

(renata, 7. 3. 2011 15:11)

dobry den chtěla sem se zeptat mam 6měsíčního kocoura chodí na zachod a ted začal po celem bytě značkovat nevím co s tím jak ho to mam odnaučit děkuji

já se zapoměla zeptat

(lucka, 28. 3. 2010 16:05)

šanelka je kočka s papírama a já bych s ní chtěla chodit na výstavy neškodí tak častá koupání její srsti? a mohli by jste mi poradit co všechno mám udělat abych mohla na výstavu jít? děkuji

šanelka miluje vodu

(lucka , 28. 3. 2010 16:01)

mám doma osmiměsiční kotě sibiřské kočky šanelky.ona se strešně ráda koupe. když se sprchuji tak mi klidně skočí do vany a sprchuje se se mnou.je to normální? vždyť se všude píše že kočky vodu nesnáší tak jakto že ona vodu miluje? né že mi by to vadilo právě naopak jsem moc ráda ,když teď líná ,aspň ji mohu dvakrát týdně okoupat ,když se nenechá česat.
email: miskulinek12@seznam.cz

viki nesnáší koupel

(kaeřina kývalová, 27. 12. 2009 12:59)

když vikinu koupeme moc škrabe.....vikině je půl roku a je moc velká.je teprv kotě.mě je osm.vikina loví myši kouše plyšáky.hraje si s pletýnkama s klubíčkem máme ještě jedno kotě.ta jse jmenuje miki aky nenávidí koupel.hraje si se vším co vikina.

kupel

(niky, 30. 6. 2009 10:24)

moc děkuji za tento láne