Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odblešení

9. 7. 2008

Kočka je mnohem citlivější vůči prostředkům proti ektoparazitům než např. pes, a proto je třeba zvolit co nejvíce šetrné a zároveň účinné výrobky, které působí měsíc i více po aplikaci a jejichž použití je zcela bezpečné.

Pro kočky doporučujeme šetrné a účinné prostředky, např.:

ADVANTAGE - účinná látka imidakloprid: pipeta, pouze proti blechám, účinkuje i proti larvám blech, použití možné u pejsků a kočiček. Koupání ani déšť nesnižuje účinnost. Účinek 1 měsíc. Lze aplikovat u koťátek od 6 týdnů. Lze použít i u březích a kojících fen a koček. Cena pro kočky dle váhy - na výběr ze dvou druhů a to do 4 kg: cca 120,- Kč

KADOX - účinná látka chlorpyrifos: spray, který v sobě slučuje z pohledu současného stavu vývoje maximálně možný účinek na bleší populaci spojený s maximálně nízkou toxicitou pro teplokrevné živočichy. KADOX spray obsahuje smrtící účinnou látku v mikrokapslích pro dospělé blechy. K úspěšnému boji proti početné bleší populaci, která se nachází v prostředí (ve skulinách, ve škvírách apod.), obsahuje KADOX spray současně růstový regulátor, který přerušuje vývojový cyklus blech, kdy z jednotlivých stádií tzv.vajíček, larev či kukel se dále nevyvinou další následné formy. Růstový regulátor působí v nepatrném množství a to jen u hmyzu. Pro lidi a teplokrevná domácí zvířata je zcela neškodný.

STRONGHOLD - účinná látka selamectin: pipeta, doba účinku 1 měsíc. Léčba a prevence proti zablešením psů a koček. U psů a koček: léčba ušního svrabu, prevence onemocnění dirofiláriemi, léčba infestace všenkami. U koček: léčba parazitóz vyvolaných dospělými červy a dospělými střevními měchovci. Možnost použití u psů a koček od 6-ti týdnů věku. Cena: cca 300,- Kč

FRONTLINE - účinná látka fipronil: pipeta, sprej, proti blechám a klíšťatům. Použití od 8 týdnů stáří štěněte i kotěte. Nyní, kvůli rezistenci oslabený účinek, někdy selže úplně. Cena dle váhy a to pro kočky od cca 160,-Kč do 300,-Kč. Účinek 1 měsíc proti klíšťatům jak u psa, tak kočky. Proti blechám je to u psů 2 měsíce a u koček 5 týdnů. U kočiček použít Frontline spot-on pro kočky! Cena: cca 130,- Kč

BOLFO - účinná látka propoxur: sprej, obojek, pudr, šampon (blechy, klíšťata) Obojky se snadno aplikují, mají poměrně nízkou cenu k poměru délky účinku, ale občas horší účinnost, obojek musí pes i kočka nosit stále, někdy poškozují srst okolo krku. Cena cca 130,- Kč

Dále doporučujeme:

1. Prostředky proti ektoparazitům střídat, aby nevznikla rezistence.
2. Odblešit všechna zvířata nacházející se v domácnosti zároveň.
3. Zároveň s odblešením zvířat ošetřit i jejich prostředí (pelíšky, křesílka, koberce, boudičky apod.), a to např. Arpalit nebo Diffusil sprayem (pozor, neaplikovat na kočky, pouze na pelíšky - pro kočky jsou často toxické).
4. Zároveň odčervit odblešená zvířata proti tzv. plochým červům viz. odčervení, protože blechy jsou nositelem vývojového stupně tasemnice.
5. Dodržet doporučené dávkování a dobu mezi jednotlivými aplikacemi prostředků.
6. Pipety-tzv. spot on, vymačkat na kůži, tedy na rozhrnutou srst kočičky (nikoliv na kožíšek), a to mezi lopatkami a krční páteří, kam zvíře jazykem nedosáhne.
7. Pokud si nevíte rady, zeptejte se veterináře.

Pozor na Diffusil a Arpalit spray!

Tyto prostředky proti ektoparazitům (blechám, klíšťatům, vším, všenkám, jejich vajíčkům a larvám) bývají pro kočky toxické. Obsahují účinné látky permethrin a fenoxycarb, které po olízání způsobily mnohým kočkám otravu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

odbleseni kotat

(Simona, 23. 9. 2014 16:27)

Tak jsem dlouho dlouho hledala po netu,jak odblešit cerstve narozena kotatka!verte ze mi to dalo opravdu velkou námahu,ale stalo to za to,tak vsem muzu ze sve vlastni zkusenosti doporucit zcela prirodni pudr ZN: cd Vet .před týdnem jsem všechny odblešila a kocka mi u odblesovani predla:-) jinak na me sici,tak to byla změna :-) zaplatila jsem i s postovnym 388kc a pripravek je opravdu spolehlivy a kotatka jsou ziva a zdrava :-) tady je adresa:http://www.baron.cz/kocka/prasek-na-hubeni-parazitu-insekt-ex-33163-k-X000737-X000739-X000747-X000751.html ,skoda ,ze tu někdo takhle neporadil me,abych tu nemusela travit tolik casu :-)

rada

(marcela, 12. 9. 2011 11:32)

potřebuju poradit jak se zbavit vší.když chci vyprat koberce a křesla.jaký prostředek můžu použít na to.děkuji